אין מוצרים בסל הקניות

מה לרכוש מטען – ספק כוח מקורי או תואם / תחליפי / אוניברסלי ? עבור מחשב נייד

מהלרכושמטען ספקכוחמקוריאותואם/תחליפי/אוניברסלי?עבורמחשבנייד

0

מה לרכוש  מטען – ספק כוח מקורי או תואם / תחליפי / אוניברסלי ?עבור מחשב נייד

שתפו : 0
קטגוריה: .

מה לרכוש  מטען – ספק כוח מקורי או תואם / תחליפי / אוניברסלי ?עבור מחשב נייד

בארצנו נמכרים מספר סוגים של ספקי כוח / מטענים עבור מחשבים ניידים :

הראשון מטען מקורי של היצרן המחשב ,והשני תואם / תחליפי.

המקורי – אלו  ספקי כוח, אשר מיוצרים במפעלים, בהתאם לדרישות של יצרניות המחשבים הניידים (דל , לנובו , אסוס, טושיבה ועוד) לאיכות סופר גבוה שבא לידי ביטוי במאפיינים הבאים:

1. יכולת טעינה גבוהה  (לדוגמא : אם אספקת החשמל של המטען הינה  65 וואט, אז במקורי יש רזרבת  כוח של עוד כ -5%, כלומר המתח שלו בפועל של 68 וואט, מה שמאפשר  להטעין את הסוללות תוך כדי עבודה במחשב נייד במצב ביצועים גבוהים)

2. הגנה מפני תנודות ברשת החשמל שמובנה בתוך המטען , שמגן על המחשב מפני נזקים בעת קפיצות מתח והפסקות חשמל , לעומת מטענים חליפיים שלא כוללים את מנגנוני הגנה הנ"ל.

3. מערכת הקירור שתוכננה ע"י יצרניות המחשב לקירור מיטבי של המטען למניעת חימום יתר (רוב המטענים החליפים נהרסים בסופו של דבר בגלל חימום שהורס את הרכיבים הפנימים שלהם)

 4. אמינות ואורך חיים ארוך – אומנם ספק / מטען מקורי למחשב נייד עולה מעט יותר , אבל יתרונו הגדול הוא האמינות של המטען , אורך חיים ארוך ושמירה על תקינות המחשב מפני נזקים שיכולים להיגרם ע"י מטענים חליפים / תואמים / אוניברסליים – שמיוצרים ללא פיקוח וסטנדרטים מתאימים.

 

איך לקבוע מקוריות של ספק הכוח למחשב הנייד ?

  1. בעת רכישת מטען חדש – קחו עמכם את המטען הישן המקורי שלכם והשוו את משקלו למטען שאתם רוצים לרכוש , המשקל אמור להיות זהה , ספקי כוח / מטענים מזויפים או תחליפים משקלן הרבה יותר קל – מכיוון שאינם מכילים את כל מנגנוני הגנה שהיצרן דורש.
  2. חפשו את המחיר – מטען זול באופן קיצוני אפילו שמודבקת מדבקת יצרן עליו או שנראה עפ"י צורתו אותו דבר כמו המקורי – יתכן ומזויף (ראו דוגמאות בתצלומים מצורפים)
  3. מטען אוניברסלי – מכיוון שמגיע עם מבחר ראשים לבחירה לשימוש ע"י שקע הטעינה במחשב הנייד – גודל הראש לא בדיוק במידה המדויקת כמו במטען המקורי של היצרן , תהליך שמוביל בסופו של דבר להתרופפות שקע הטעינה הפנימי במחשב,  עלות תיקון של החלפה שקע טעינה נעה בין 300-450 ₪ !!!
  4. לרכישה של מטען מקורי – ליחצו כאן וביחרו יצרן של חברת המחשב שלכם

 

תמונות להמחשה:

  1. 1. תמונה ראשונה – מטען יצרן מקורי – זיהוי עפ"י מדבקת יצרן
  2. 2. מטען מזויף שמחכה את סוג ודוגמת המטען – מוקף להמחשה במסגרת בצבע אדום
  3. 3. מטען מזויף – מוקף להמחשה במסגרת בצבע אדום
  4. 4. מטען אוניברסלי הכולל מתאמים שונים 

 

תמונה 1:

מטען מקורי של יצרן מחשב נייד

 

תמונה 2:

איך לזהות מטען למחשב נייד מזויף

תמונה 3:

למה לא כדאי לרכוש מטען תחליפי למחשב נייד

 

תמונה 4:

מטען אוניברסלי - מוביל בסופו של דבר להרס שקע טעינה במחשב נייד